Print this page

Ką lemia gimimo data?

Visi žinome kad nuo gimimo datos priklauso po kokio horoskopo ženklu būsime. Tačiau ką dar galima "išpešti" iš tų skaičiukų, metai:mėnuo:diena.

Pasirido tam yra atskira tyrinėjimo kryptis vadinama numerologija.

Numerologija – teorija, nagrinėjanti magišką skaičių įtaką žmogaus gyvenimui. Dažniausiai analizuojama datos – ypač gimimo, vardo ir pavardės – numerologinė reikšmė. Jau šešiolika metų numerologija intensyviai domisi Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kokybės vadybos centro Panevėžio filialo docentas, technikos mokslų daktaras Petras Šibilskis.

Oficialiai numerologija priskiriama prie pseudomokslų – kaip astrologija, alchemija. Tikėti ar ne skaičių teikiama informacija – kiekvieno laisvas pasirinkimas. Anot P. Šibilskio, numerologijos esmė paprasta: kiekvienas natūralus (vienaženklis) skaičius – nuo 1 iki 9 – turi savo charakteristiką. „Šito neneigia net skeptiškiausi numerologijos kritikai. Kūdikio gimimo akimirką šie skaičiai susiklosto į gimimo datą ir veikia gyvenimą. Pagal šią metodiką skaičių reikšmes prieš pustrečio tūkstančio metų pirmasis aprašė Pitagoras. Būtent ją, o ne matematinius išradimus (pamenate garsiąją Pitagoro teoremą?) jis laikė didžiausiu savo laimėjimu.“

Pagal Pitagoro sistemą žmogaus gimimo datą pavertęs skaičiais, numerologijos specialistas gauna simbolinį skaičių, turintį informacinį lauką ir charakteristiką. Ją P. Šibilskis siūlo dar papildyti – pagal astrologo prof. Sergejaus Vronskio sistemą skaičiais paversti žmogaus vardą, pavardę arba pseudonimą, nes jie taip pat veikia mūsų likimą. Sudėję vardo, pavardės ir gimimo datos simbolinius skaičius, kitaip tariant, pasinaudoję ir S.Vronskio, ir Pitagoro metodais, gausime tiksliausią informaciją apie žmogų.

Docentas tikina, kad numerologija padeda suvokti save, savo paskirtį žemėje, nesuklysti renkantis gyvenimo draugą ar datą, gyvenamąją vietą, auklėjant vaikus. Bet kuriuo atveju tai – galimybė ugdyti pastabumą, pamąstyti apie savo charakterį, santykius su kitais žmonėmis. O tai juk visada pravartu. Tačiau neverta pamiršti, kad numerologija remiasi vadinamuoju selektyviu mąstymu (pagrįstu subjektyvia informacijos atranka). Tad į savo paties ar žymių žmonių charakteristikas turbūt neverta žvelgti pernelyg rimtai.

 


Kiti sveikinimai: Gimimo dienų paradoksas